RMG Camp by Itaka Bułgaria 04/11.06.2019

Informacje Praktyczne

 

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

 

Wizy: nie są wymagane. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Bułgarią posługując się dowodem osobistym. Należy pamiętać o dokumencie dla dziecka.

 

Voouchery hotelowe: są wymagane i niezbędne do zakwaterowania w hotelu. Vouchery należy odebrać u przedstawiciela B.P. ITAKA na lotnisku, z którego klient rozpoczyna podróż.

 

Czas przelotu: Polska-Warna/Burgas: ok. 2 godz.

 

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

 

Język: bułgarski zapisywany cyrylicą. Można porozumieć się po rosyjsku i angielsku.

 

Napięcie elektryczne: 220 V

 

Waluta: Lewa bułgarska (BGN); 1 EUR = ok. 2,1 lewa.

 

Ceny: w restauracji w centrum: obiad – ok. 10 EUR, butelka wody – min. 1 EUR, butelka wina – 10 EUR, piwo – 1,5 EUR, coca-cola – 1 EUR, kawa – 1 EUR; w restauracji poza centrum 20-30% taniej; w sklepie: butelka wody mineralnej – 0,5 EUR, butelka wina – 3 EUR, piwo – 0,5 EUR.

 

Plaże: wstęp bezpłatny, parasol + 2 leżaki: 14 EUR/dzień (w centrum kurortu).

Opłaty klimatyczne: w Bułgarii obowiązuje opłata klimatyczna, która została wliczona w cenę imprezy.

 

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

 

Więcej informacji praktycznych znajdą Państwo TUTAJ.